İptal ve İade Politikası

İptal ve İade Politikası
İPTAL KOŞULLARI
Sipariş İptal Etme
Siparişinizi oluşturmanızın ardından 45 dakika içerisinde iptal edebilirsiniz. Siparişlerim menüsüne gelerek Siparişinizin içinde yer alan İptal Talebi Yap butonuna bir kez tıklamanız yeterlidir.
Eğer, İptal Talebi Yap butonunuz aktif değilse, 45 dakikalık süreniz dolmuş demektir. Bu durumda iptal yapılamayacaktır. Siparişinizi teslim aldıktan sonra iade gönderimi yapabilirsiniz.
Ücret iadeniz sipariş durumunuz İptal Edildi göründüğünde eş zamanlı olarak gerçekleşmektedir. Kartınıza yansıması birkaç gün alabilmekte olup, detaylı takibini bankanızdan sağlayabilirsiniz.
Sipariş İade Etme
Siparişinizi teslim aldıktan sonra 30 gün süresince iade edebilirsiniz.
İade için yapmanız gerekenler sırasıyla aşağıdaki gibidir.
İade edeceğiniz ürünü faturanızın altındaki iade formunu doldurarak depo adresimize MNG  Kargo ile gönderimini gerçekleştirebilirsiniz.
Siparişinizin tamamı iade olacaksa faturanızın her iki nüshasını da, siparişinizde sizde kalacak ürünler varsa, sadece ilk nüshasını göndermeniz yeterlidir.
İade kargo gönderisi ücretsizdir.
İade gönderiniz depomuza ulaştıktan sonra 7 iş günü içerisinde ücret iadeniz sağlanmaktadır.
*Hafta sonları ve resmi tatil günleri iş günü değildir.
İade kodumuz:348989873 olup MNG Kargo ile tarafımıza gönderimde bulunabilirsiniz.
İade gönderisinin hatalı adrese ulaşması sonucu, depomuza teslimat süresi değişebilir.
İade süresi gönderimi sağladığınız tarihten itibaren değil, depomuza ulaştığı tarihten itibaren başlar.
İade gönderisi sizin tarafınızdan gerçekleştirildiği için gönderimi sağladığınız kargo firmasından/şubesinden takip numaranızı siz talep edebilirsiniz.
Bu numara ile gönderi takibi ve teslimat tarihini kontrol edebilirsiniz.
Ücret iadeniz gerçekleştiğinde üye mail adresinize bilgi maili gönderimi sağlanmaktadır.
İADE KOŞULLARI
Tüketici Kanunu gereği iade koşulları aşağıdaki gibi olup, özet olarak İade Etme başlığında anlatılan şekilde iadenizi yapmanız durumunda iade işlemleriniz en kısa sürede sonuçlandırılmaktadır.
İadeler mutlak surette ürünün orijinal kutusu ve/veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. (Orijinal kutu, eğer mevcutsa ürünün kendi ambalajıdır. Siparişinizin teslim edildiği koli değildir.) Diğer Ürünlerin İadesinde;
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler (ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler, kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler),tek kullanımlık ürünlerin iadesi mümkün değildir. Aşağıdaki ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. İade İşlemleri
Yukarıda belirtilen şartlara uyan iade talebi hususunda Tüketici;